Resultatservice

Tävlingar 2005

Välj år: '99 | '00 | '01 | '02 | '03 | '04 | 2005 | '06 | '07 | '08 | '09 | '10 | '11 | '12 | '13 | '14 | '15 | '16 | '17 | '18

Februari 2005

Start. / Anm.
5 feb Portugal O Meeting E1 1 / 1
6 feb Portugal O Meeting E2 1 / 1
7 feb Portugal O Meeting E3 1 / 1
8 feb Portugal O Meeting E4 1 / 1
12 feb Óbidos WRE, Portugal 1 / 1
12 feb Óbidos Nattsprint, Portugal 1 / 1
13 feb Óbidos Medel, Portugal 1 / 1

Mars 2005

11 mar Laholms IF, Kattegatt natt 1 / 1
12 mar OK Lindéna 6 / 6
18 mar Spring Cup 18 / 19
19 mar Spring Cup 37 / 38
20 mar Spring Cup 8 / 8
20 mar Spring Cup 24 / 24
24 mar IK Gandvik, Häxjakten 1 / 1
26 mar Ryda SK 1 / 1
27 mar Stigmännen Karlshamns OK 5 / 5
27 mar Uddevalla OK 1 / 1
28 mar BroSö OK 7 / 7
28 mar FK Boken 4 / 4
28 mar Trollhättans SOK 1 / 1

April 2005

2 apr FK Friskus Varberg 3 / 3
3 apr FK Friskus Varberg 4 / 4
6 apr Jönköpings OK, Bauernatta 9 / 9
9 apr Linköpings OK 1 / 1
9 apr Hästveda OK, SSM 3 / 3
9 apr Sjövalla FK 3 / 3
10 apr Finspångs SOK 1 / 1
10 apr Hästveda OK 1 / 1
10 apr Hästveda OK, SSM-stafetten 2 / 2
13 apr IK Vista, Slingnatta 4 / 4
16 apr Gudhems IF 1 / 1
17 apr Kalmar OK 19 / 20
23 apr OK Stigen, Per och Kersti Cup 11 / 12
24 apr OK Stigen, Per och Kersti cup 4 / 4
30 apr Torsås OK 1 / 1

Maj 2005

1 maj Ålems OK 10 / 11
5 maj Annebergs GIF 29 / 30
5 maj OK Älme 1 / 1
6 maj Mullsjö SOK 1 / 1
7 maj SOK Aneby 13 / 15
8 maj SOK Aneby, KM 40 / 44
14 maj Baltic Cup, Polen, E1 1 / 1
15 maj Georg Käcks Minne 28 / 28
15 maj Baltic Cup, Polen, E2 1 / 1
16 maj Baltic Cup, Polen, E3 1 / 1
18 maj U-serien E1, OK Bävern 16 / 20
25 maj U-serien E2, IFK Stockaryd 18 / 20
29 maj OK Njudung, Sprint-DM 29 / 31

Juni 2005

2 jun U-serien E3, Bodafors OK 14 / 20
12 jun Njudungskavlen, Bodafors OK 20 / 20
26 jun Idre Fjäll-OL 1 / 1
27 jun Idresprinten 1 / 1
28 jun Idre 3-dagars, E1 2 / 2
29 jun Idre 3-dagars, E2 3 / 3
30 jun Idre 3-dagars, E3 2 / 2

Juli 2005

2 jul Tjoget 20 / 20
6 jul Gotlands 3-dagars, E1 1 / 1
8 jul Hallands 3-dagars, E1 6 / 6
8 jul Gotlands 3-dagars, E3 1 / 1
9 jul Hallands 3-dagars, E2 6 / 6
10 jul Hallands 3-dagars, E3 9 / 9
11 jul Kalmar OK 1 / 1
12 jul Västerviks OK, E1 11 / 11
13 jul Västerviks OK, E2 3 / 3
17 jul O-ringen 2005, Småland, E1 39 / 39
18 jul O-ringen 2005, Småland, E2 33 / 33
20 jul O-ringen 2005, Småland, E3 37 / 37
21 jul O-ringen 2005, Småland, E4 44 / 44
22 jul O-ringen 2005, Småland, E5 28 / 28
22 jul O-ringen 2005, Småland, E5 14 / 14
26 jul Veteran-VM, kval 1 1 / 1
28 jul Veteran-VM, kval 2 1 / 1
30 jul Veteran-VM, final 1 / 1

Augusti 2005

6 aug OK Skärmen/OK Skogsmunken, GM 1 / 1
6 aug OK Skärmen/OK Skogsmunken 2 / 2
7 aug OK Skärmen/ Skogsmunken 2 / 2
7 aug GM-kavlen, Skärmen/Skogsmunken 1 / 1
10 aug Njudungsmästerskap dag, OK Bävern 28 / 29
14 aug Bottnaryds IF 22 / 23
17 aug U-serien E4, IFK Sävsjö 14 / 20
20 aug SOK Viljan 0 / 2
24 aug U-serien E5, OK Njudung 13 / 20
27 aug Kexholms SK, Natt-DM 16 / 16
28 aug Vimmerby/Hässleby DM Lång 25 / 26

Septemper 2005

3 sep Eksjö SOK, DM medel 23 / 26
4 sep Nässjö OK, DM stafett 13 / 17
17 sep Njudungsmästerskap natt, Landsbro IF 10 / 10
18 sep Tenhults SOK 14 / 15
23 sep Växjö AIS, VTS-Cup 8 / 8
24 sep Värend GN, VTS-Cup 12 / 13
25 sep Blåbärskavlen, Växjö OK 5 / 5

Oktober 2005

1 okt Eksjö SOK 1 / 1
1 okt Lämmeltåget, Eksjö SOK 12 / 12
2 okt SOL Tranås 7 / 9
9 okt Grännabygdens OK 18 / 19
15 okt Växjö OK 3 / 3
15 okt Dala-Dubbeln, 2-mannastafett 4 / 4
16 okt Dala-Dubbeln, patrull 4 / 4
16 okt Dala-Dubbeln, öppna klasser 1 / 1
29 okt Smålandskavlen, Nybro OK 15 / 15
31 okt Höst-öst 2005 12 / 12