Resultatservice

Tävlingar 2012

Välj år: '99 | '00 | '01 | '02 | '03 | '04 | '05 | '06 | '07 | '08 | '09 | '10 | '11 | 2012 | '13 | '14 | '15 | '16 | '17 | '18

Mars 2012

Start. / Anm.
3 mar Pan-Kristianstad 4 / 4
4 mar Pan-Kristianstad 4 / 4
9 mar Kattegattnatt DM Natt Halland 2 / 2
10 mar Hallandspremiären, medeldistans 6 / 6
11 mar Hallandspremiären, långdistans 7 / 7
16 mar Stjärnnatten 4 / 4
24 mar Vårracet, medeldistans 4 / 4
25 mar OK Orion, Vårracet 4 / 4
30 mar Vårtriss Natt 24 / 25
31 mar Vårtriss Medel 27 / 27

April 2012

1 apr Vårtriss Lång 26 / 26
7 apr Öjetrampet 2 / 2
8 apr Nybro OK 19 / 20
9 apr Trollhättans SOK 2 / 2
9 apr Nybro OK 18 / 18
11 apr Bauernatta 4 / 5
14 apr Per & Kersti cup, OK Stigen 7 / 7
15 apr Växjö OK 21 / 21
20 apr Uppsala möte, natt 1 / 1
21 apr SSM Hjärnarps GHOL 5 / 5
21 apr SSM Publik 2 / 2
22 apr OK Njudung 40 / 42
22 apr SSM Stafett 4 / 4
22 apr SSM Publik söndag 2 / 2
28 apr OK Gränsen 10 / 10
29 apr SOK Aneby 37 / 37
30 apr Tenhults SOK 5 / 6

Maj 2012

1 maj IKHP / IK Vista 13 / 13
5 maj 10-mila 6 / 6
6 maj SOK VIljan 12 / 14
9 maj U-serien nr 1 OK Bävern 29 / 40
12 maj Lämmeltåget 17 / 17
17 maj EOC Tour 1, IFK Mora/OK Kåre 9 / 9
18 maj EOC Tour 2, IFK Mora/OK Kåre 10 / 10
19 maj EOC Tour 3, IFK Mora/OK Kåre 9 / 9
20 maj EOC Tour 4, IFK Mora/OK Kåre 8 / 8

Juni 2012

3 jun Sommarlandssprinten, IK Gandvik 12 / 12
7 jun DM Sprintstafett IKHP 26 / 26
9 jun OK Orion, E1 3 / 3
9 jun OK Orion, E2 3 / 3
27 jun OK Vilse 87 dag 1 2 / 2
28 jun OK Vilse 87 dag 2 2 / 2
30 jun Dackefejden dag 1 4 / 4

Juli 2012

1 jul Dackefejden dag 2 4 / 4
6 jul Tjoget 23 / 23
7 jul Gotlands 2-dagars, Etapp 1 1 / 1
8 jul Gotlands 2-dagars, Etapp 2 1 / 1
10 jul Tjust 2-dagars, dag 1 19 / 19
11 jul Tjust 2-dagars, dag 2 8 / 8
13 jul Hallands 3-dagars, E1 4 / 4
14 jul Hallands 3-dagars, E2 4 / 4
15 jul Hallands 3-dagars, E3 4 / 4
15 jul Swiss 5 days, E1 1 / 1
16 jul Swiss 5 days, E2 1 / 1
17 jul Swiss 5 days, E3 1 / 1
18 jul Swiss 5 days, E4 1 / 1
20 jul Swiss 5 days, E5 1 / 1
21 jul AXA-stafetten 2 / 2
22 jul O-Ringen, Etapp 1 50 / 51
23 jul O-Ringen, Etapp 2 52 / 52
24 jul O-Ringen, Etapp 3 52 / 54
26 jul O-Ringen, Etapp 4 58 / 58
27 jul O-Ringen, Etapp 5 55 / 57

Augusti 2012

4 aug U10milamedeln 5 / 5
4 aug Ungdomens 10-mila 15 / 15
5 aug U10milalången 4 / 4
11 aug Boxholms OK 7 / 7
11 aug Länna IF, Öppet RM Dag 1 / 1
11 aug GM - Boxholms OK 3 / 3
12 aug Hässleby SOK 11 / 11
12 aug GM Stafett 2 / 2
17 aug Landsbro IF, Dag-Njudung 30 / 32
18 aug Sprint-DM Vaggeryd/Skillingaryd 21 / 22
18 aug DM Natt Småland 15 / 17
25 aug L100-Dubbeln 1 / 1
26 aug Målilla OK 5 / 5
26 aug L100-Dubbeln 1 / 1

Septemper 2012

1 sep Torsås OK 22 / 23
2 sep DM-stafett Kalmar OK 17 / 17
7 sep Natt-Njudung, IFK Stockaryd 12 / 12
7 sep DM Natt Stockholm 1 / 1
9 sep DM Lång Eksjö SOK 41 / 42
14 sep Bredaryds SOK/USM-publik 1 / 1
15 sep Bredaryds SOK/USM-publik 1 / 1
22 sep Hultsfreds OK 1 / 1
23 sep Bauertrampet, Jönköpings OK 11 / 12
28 sep Nässjö OK, nattsprint 17 / 17
29 sep Nässjö OK/Bodafors OK 34 / 34
30 sep Nässjö OK/Bodafors OK 27 / 28

Oktober 2012

7 okt 25-mannakorten 25 / 30
14 okt Öppna klasser DD Söndag 2 / 2
14 okt Älgfritt 2 / 2
20 okt Värend GN, Blåbärskavlen publik 0 / 1
21 okt Öppet Skaraborgsmästerskap Lång 2 / 2
21 okt OK Enen 1 / 1

November 2012

3 nov Svartåfejden, Mjölby OK 1 / 1
4 nov Hyltes 2-mil, Hylte OK 5 / 5
12 nov Zoorient IK Ymer 2 / 2