Resultatservice

Tävlingar 2014

Välj år: '99 | '00 | '01 | '02 | '03 | '04 | '05 | '06 | '07 | '08 | '09 | '10 | '11 | '12 | '13 | 2014 | '15 | '16 | '17 | '18

Januari 2014

Start. / Anm.
1 jan Nyårs-OL,Tormestorps IF 1 / 1

Februari 2014

2 feb Växjö OK 3 / 4
28 feb Pan-Våren Natt 0 / 1

Mars 2014

1 mar Pan-Våren Medel 5 / 6
2 mar Pan-Våren Lång 3 / 6
7 mar Kattegattnatt, Hallandspremiären 8 / 10
8 mar Hallandspremiären, Medel 21 / 22
9 mar Hallandspremiären, Lång 17 / 19
14 mar Stjärnnatten, OK Orion 4 / 4
16 mar OK Orion, Frivals-OL 4 / 4
22 mar Vårracet-Lång, OK Orion 8 / 8
23 mar Vårracet-Medel, OK Orion 4 / 4
29 mar Nåsten, OK Linné 1 / 1
30 mar Sjövallaslaget, Sjövalla FK 4 / 4

April 2014

3 apr 7-manna, FK Göingarna 1 / 1
4 apr Natt-Njudung 18 / 18
6 apr Nybro OK 18 / 19
12 apr Vårdubbeln (SSM) OK Skogsfalken 5 / 5
12 apr SSM, OK Skogsfalken 4 / 4
13 apr Vårdubbeln (SSM) OK Skogsfalken 6 / 6
13 apr SSM, OK Skogsfalken 4 / 4
19 apr Kolmårdsmedeln, OK Kolmården 4 / 4
19 apr Torsås OK 11 / 11
20 apr Finspångsorient. m Silva League 4 / 4
21 apr Växjö OK 26 / 26
24 apr Bauernatta 1 / 1
26 apr OK Bävern 30 / 31
27 apr OK Bävern 27 / 28
27 apr Hjärnarps GHOL, Silva League 1 / 2

Maj 2014

1 maj Tiomilaprologen, Aneby SOK 37 / 38
2 maj 10mila, Öppna motionsklasser 1 / 1
3 maj 10mila, Ungdomskaveln 4 / 4
3 maj 10mila, Öppna motionsklasser 5 / 5
4 maj 10mila, Öppna motionsklasser 3 / 3
7 maj IFK Sävsjö, U-serien 1 30 / 30
10 maj Lagadalskampen, FK Finn 15 / 15
11 maj Målilla OK 25 / 26
14 maj OK Njudung, U-serien 2 29 / 29
17 maj Närkedubbeln, dag 1 2 / 2
18 maj Närkedubbeln, dag 2 2 / 2
21 maj IFK Stockaryd, U-serien 3 26 / 26
25 maj Lämmeltåget, Nässjö OK 23 / 23
28 maj Bodafors OK, U-serien 4 34 / 34

Juni 2014

5 jun OK Bävern, U-serien 5 26 / 26
6 jun Sprint DM, Vimmerby OK 25 / 26
6 jun Sprint DM-stafett, Vimmerby OK 20 / 20
8 jun Sommarlandssprinten, IK Gandvik 12 / 13
8 jun Skogis cup 5, Garda IK 1 / 1
16 jun Njudungskavlen, IFK Stockaryd 24 / 24
22 jun Idre Fjällorientering 1 / 1
24 jun Höglands-OL, Eksjö SOK 12 / 12
27 jun Sälen 3+3, Etapp 1 1 / 1
28 jun Gränsjakten, Dag 1 7 / 7
28 jun Sälen 3+3, Etapp 2 1 / 1
29 jun Sälen 3+3, Etapp 3 1 / 1
29 jun Gränsjakten, Dag 2 7 / 7

Juli 2014

1 jul Tjusts 2-dagars, dag 1. Västerviks OK 11 / 11
1 jul Roslagsmästerskapen, Rimbo SOK 1 / 1
2 jul Tjusts 2-dagars, dag 2. Västerviks OK 10 / 11
3 jul Höglands-OL, Nässjö OK 8 / 8
3 jul Havs-OL, Dag, Stigmännen OK 4 / 4
3 jul Havs-OL, Kväll, Stigmännen OK 4 / 4
4 jul Eskiltunaweekend, Etapp 1 1 / 1
5 jul Eskiltunaweekend, Etapp 2 1 / 1
5 jul Gotlands 2-dagars, dag 1 1 / 1
5 jul Tjoget 28 / 28
6 jul Gotlands 2-dagars, dag 2 1 / 1
8 jul Höglands-OL, Forserums SOK 10 / 10
9 jul Gotlands 3-dagars, etapp 3 1 / 1
11 jul Hallands 3-dagars, etapp 1 8 / 8
12 jul Hallands 3-dagars, etapp 2 8 / 8
13 jul Hallands 3-dagars, etapp 3 8 / 8
15 jul Höglands-OL, Boxholms OK 2 / 2
16 jul Sommar 3-kvällars, etapp 3 4 / 4
20 jul O-ringen, etapp 1 53 / 53
21 jul O-ringen, etapp 2 48 / 49
22 jul O-ringen, etapp 3 53 / 55
24 jul O-ringen, etapp 4 55 / 57
25 jul O-ringen, etapp 5 55 / 57
29 jul Höglands-OL, SOK Aneby 17 / 17

Augusti 2014

2 aug Markdubbeln, medel 5 / 5
3 aug Markdubbeln, lång 3 / 4
5 aug Höglands-OL, Annebergs GIF 14 / 14
9 aug MTB-O Eksjö Lång 1 / 1
10 aug Hjo 2-dagars, lång 4 / 4
10 aug MTB-O Eksjö Medel 2 / 2
11 aug Njudungsmästerkskap, dag, IFK Sävsjö 38 / 39
15 aug GM Sprint, Stigsökarna 5 / 5
16 aug GM Lång, Eds SK/Stigsökarna 4 / 5
17 aug Bottnaryds IF 2 / 2
17 aug GM Stafett, Stigsökarna 4 / 4
17 aug L100 IF 1 / 1
23 aug Blåbärskavlen, Öppna 1 / 1
23 aug Kolmårdsträffen, GOIF Tjalve 4 / 4
23 aug Öka farta, Tidaholms SOK 4 / 4
23 aug Blåbärskavlen, Växjö OK 13 / 13
24 aug Ostlöpet, Falköpings AIK OK 9 / 9
24 aug Kolmårdsträffen, GOIF Tjalve 4 / 4
30 aug Hökensåsracet, OK Gränsen 11 / 11
31 aug DM Ultralång, OK Gränsen 1 / 1
31 aug Hökensåsracet, OK Gränsen 12 / 12

Septemper 2014

6 sep DM Medel Jönköpings OK 33 / 34
7 sep DM Stafett, Jönköpings OK 25 / 25
12 sep Natt-DM Alstermo IF 11 / 12
12 sep DM Natt Uppland, Täby OK 1 / 1
13 sep DM Medel Ö-götland, TMOK 2 / 2
14 sep DM Lång, OK Vivill 16 / 17
19 sep USM Sprint Publiktävling 2 / 2
19 sep USM Sprint 3 / 3
19 sep Nacka by night, OK Ravinen 2 / 2
20 sep Ungdoms-SM Lång 2 / 3
21 sep OK Gisle 5 / 5
26 sep VTS-cupavsl. OK Njudung 36 / 37
26 sep SM kval, OK Linné 1 / 1
27 sep SM final, OK Linné 1 / 1
27 sep VTS-cupavsl. OK Njudung 44 / 44
28 sep Hjortsöndan, OK Skogshjortarna 1 / 2

Oktober 2014

3 okt Skaraborgs Natt, Tibro OK 2 / 2
4 okt Falkdrevet, OK Skogsfalken 2 / 2
5 okt Falkdrevet, OK Skogsfalken 6 / 6
5 okt Oktoberracet, OK Enen 1 / 1
11 okt 25manna, Öppna klasser 6 / 6
11 okt 25manna, OK Ravinen 25 / 25
12 okt 25mannakorten 19 / 22
14 okt Axevallanatta, Istrums SK 2 / 2
18 okt Staffans Minne, Boxholms OK 7 / 7
19 okt Vilselöpet, OK Vilse 4 / 4
26 okt Smålandskavlen 19 / 19

November 2014

1 nov Rodhenloppet, OK Rodhen 1 / 1
1 nov Svartåfejden, Mjölby OK 5 / 5
1 nov Baltic Junior Cup, Poland 1 / 1
2 nov Baltic Junior Cup, Poland 1 / 1
7 nov O-event Borås, E1-natt 3 / 3
8 nov O-event Borås, E2-dag 3 / 3
9 nov O-event Borås, E3-dag 12 / 12
9 nov Novembertävlingarna, Tullinge SK 1 / 1
16 nov FK Göingarna 4 / 4
20 nov Skaraborg by night, Gudhems IF 4 / 4
23 nov Skinkskubbet, OK Skogsfalken 4 / 4

December 2014

4 dec Skaraborg by night, Falköpings AOK 4 / 4
13 dec Lucianatten, Lessebo OK 4 / 4
31 dec Nyårslöpet, Ankarsrums OK 4 / 4