Resultatservice

Tävlingar 2015

Välj år: '99 | '00 | '01 | '02 | '03 | '04 | '05 | '06 | '07 | '08 | '09 | '10 | '11 | '12 | '13 | '14 | 2015 | '16 | '17 | '18

Januari 2015

Start. / Anm.
3 jan Jullovssprinten, Falköpings AIK 4 / 4

Februari 2015

27 feb Panvåren - Natt 1 / 1
28 feb Panvåren - Medel 4 / 4

Mars 2015

1 mar Panvåren - Lång 4 / 4
7 mar Laxadubbeln 5 / 5
8 mar Laxadubbeln 1 / 1
14 mar Hallandspremiären 8 / 8
15 mar Hallandspremiären 8 / 8
15 mar Långhundra 1 / 1
21 mar Vårracet, OK Orion 1 / 6
22 mar Vårracet, OK Orion 2 / 6
27 mar Vårtrippeln 7 / 7
28 mar Vårtrippeln 42 / 42
29 mar Måsenstafetten 26 / 26
29 mar Ryssbergsdubbeln 1 / 1
29 mar Måsenstafetten öppna motionsklasser 4 / 4

April 2015

3 apr Friskusträffen 1 / 1
3 apr NAIS-träffen 4 / 4
3 apr 7-manna 1 / 1
4 apr NAIS-träffen 7 / 7
4 apr FK Göingarna 1 / 1
5 apr Kolmårdsmedeln 3 / 4
6 apr SOK Aneby 47 / 47
10 apr Tibrotrippeln, Tibro OK 4 / 4
10 apr Grymnatta Väsby OK 0 / 1
11 apr SM Ultralång, OK Silva-Rävetofta OK 1 / 1
11 apr Tibrotrippeln, Tibro OK 4 / 4
12 apr Ålems OK 19 / 20
12 apr Tibrotrippeln, Tibro OK 4 / 4
17 apr SM Natt, Attunda OK 1 / 1
18 apr SSM, Nässjö OK/Bodafors OK 31 / 31
18 apr SSM, Nässjö OK/Bodafors OK 2 / 2
18 apr Helsingborgs SOK 1 / 1
19 apr SSM, Nässjö OK/Bodafors OK 28 / 28
19 apr OK Enen 1 / 1
19 apr SSM-stafett, Bodafors/Nässjö OK 2 / 2
24 apr Bauernatta, Jönköpings OK 9 / 10
25 apr Swedish League, Stigsökarna/Åmåls OK 4 / 4
25 apr Växjö OK 5 / 5
26 apr Swedish League, Stigsökarna/Åmåls OK 3 / 3
26 apr Växjö OK 20 / 20

Maj 2015

1 maj Polkaluffen, Gränna-Bygdens OK 31 / 34
3 maj Lagadalskampen, FK Finn 4 / 4
3 maj 7-häradsdubbeln, Ulricehamns OK 0 / 2
6 maj U-serien 1, OK Njudung 28 / 28
9 maj OK Bävern 22 / 24
10 maj OK Bävern 18 / 19
14 maj Swedish League, Säterbygdens OK 2 / 3
14 maj Kalmar OK 1 / 1
15 maj Swedish League, Säterbygdens OK 1 / 3
16 maj Bjursås OK 4 / 4
17 maj Swedish League, Bjursås OK 2 / 4
19 maj Boxholms OK 4 / 6
20 maj U-serien 2, IFK Stockaryd 26 / 26
23 maj Swedish League, Högåkers OK / IFK Umeå 1 / 1
24 maj Swedish League, Högåkers OK / IFK Umeå 1 / 1
24 maj Faxeträffen 1 / 1
24 maj Lämmeltåget, Nässjö OK 17 / 17
27 maj U-serien 3, Bodafors OK 28 / 28
30 maj Sprint DM, Nybro OK 23 / 24
30 maj DM Sprintstafett, Nybro OK 38 / 38

Juni 2015

6 jun Sprinthelgen E1, OK Orion 4 / 4
6 jun Sprinthelgen E2, OK Orion 4 / 4
7 jun Sommarlandssprinten, IK Gandvik 15 / 15
13 jun Wild-West-sprinten, Bredaryds SOK 1 / 3
14 jun High Chaparal-sprinten, Bredaryds SOK 5 / 7
23 jun Höglands-OL, SOL Tranås 1 / 1
26 jun 3+3 i Sälen, Etapp 1 1 / 1
27 jun 3+3 i Sälen, Etapp 2 1 / 1
28 jun 3+3 i Sälen, Etapp 3 1 / 1
28 jun SM Sprint, kval 0 / 2
30 jun Höglands-OL, Annebergs GIF 18 / 18

Juli 2015

1 jul Roslagsmästerskap, L100 IF 0 / 1
1 jul Tjusts 2-dagars 1, Ankarsrums OK 10 / 10
1 jul Havs-OL sprint 1 / 1
2 jul Tjusts 2-dagars 2, Ankarsrums OK 6 / 6
2 jul Havs-OL Lång 1 / 1
4 jul Tjoget, Emmaboda-Verda & Lessebo OK 45 / 45
10 jul Hallands 3-dagars, etapp 1 6 / 7
11 jul Hallands 3-dagars, etapp 2 6 / 7
12 jul Hallands 3-dagars, etapp 3 6 / 7
17 jul O-ringen, Träningsrace 4 / 4
19 jul O-ringen, etapp 1 51 / 51
20 jul O-ringen, etapp 2 51 / 53
22 jul O-ringen, etapp 3 59 / 59
23 jul O-ringen, etapp 4 62 / 62
24 jul O-ringen, etapp 5 56 / 57
26 jul WMOC Sprint kval 1 / 1
27 jul WMOC Sprint Final 1 / 1
28 jul Höglands-OL, SOK Aneby 7 / 7

Augusti 2015

2 aug Hjo 2-dagars,dag 2 5 / 5
4 aug Höglands-OL, Eksjö SOK 17 / 17
8 aug Karlsborgsdubbeln 1 / 1
8 aug Ungdomsens 10-mila 7 / 7
9 aug Åtvidskampen 3 / 3
10 aug Njudungsmästerskap Dag, OK Njudung 38 / 39
11 aug Höglands-OL, Nässjö OK 24 / 24
14 aug GM, Hässleholms OK 3 / 4
15 aug Bockadubbeln, Vaggeryds OK/Skillingaryds FK 10 / 10
15 aug GM, Hässleholms OK 2 / 3
16 aug Bockadubbeln, Vaggeryds OK/Skillingaryds FK 2 / 2
16 aug Hässleholms OK 1 / 1
16 aug GM, Hässleholms OK 1 / 1
19 aug U-serien 4, OK Bävern 30 / 30
22 aug Hökensåsracet, OK Gränsen 6 / 6
22 aug För-SM 1 / 1
22 aug Dubbelflåset, FK Åsen 2 / 2
23 aug Hökensåsracet, OK Gränsen 8 / 8
23 aug För-SM 1 / 1
23 aug Dubbelflåset, FK Åsen 2 / 2
29 aug DM Medel, SOK Viljan 17 / 17
30 aug DM Stafett, Målilla OK 23 / 23

Septemper 2015

4 sep DM Natt Uppland, Sigtuna OK 1 / 1
4 sep DM Natt, OK Stigen 10 / 10
6 sep DM Lång, Kexholms SK 24 / 24
11 sep USM-sprint, Sundsvalls OK 1 / 1
11 sep Njudungsmästerskap Natt, Bodafors OK 16 / 16
12 sep USM-Lång, Sundsvalls OK 1 / 1
12 sep SM Lång, kval, Haninge SOK 1 / 1
12 sep Öka farta, Tidaholms/Mullsjö SOK 4 / 4
12 sep Hultsfreds OK 5 / 5
13 sep USM-Stafett. Sundsvalls OK 1 / 1
13 sep SM Lång, final, Haninge SOK 1 / 1
13 sep Öka farta, Tidaholms/Mullsjö SOK 1 / 1
18 sep SM Medel, kval, Skarpnäcks OL/Tullinge SK 2 / 2
19 sep SM Medel, Final, Skarpnäcks OL/Tullinge SK 2 / 2
19 sep Alvesta SOK 15 / 15
25 sep OK Njudung 27 / 28
26 sep OK Njudung 38 / 38

Oktober 2015

3 okt Eksjö SOK 19 / 19
4 okt Falkdrevet, OK Skogsfalken 4 / 4
10 okt 25mannastafetten 25 / 25
11 okt 25mannakorten 32 / 32
17 okt Daladubbeln, dag 1 3 / 3
17 okt Daladubbeln, dag 1, Öppna klasser 1 / 1
18 okt Älgfritt, Motala OK 1 / 1
18 okt Daladubbeln, dag 2 3 / 3
24 okt Smålandskavlen 1 / 2
24 okt Smålandskavlen 25 / 25
25 okt Smålandskavlen 2 / 2
25 okt Oktoberracet, OK Enen 0 / 1
31 okt Svartåfejden, Mjölby OK 1 / 2

November 2015

8 nov O-event Zoorientering, IK Ymer 2 / 2
15 nov Höstrusket, Örkelljunga FK 2 / 2