Resultatservice

Tävlingar 2007

Välj år: '99 | '00 | '01 | '02 | '03 | '04 | '05 | '06 | 2007 | '08 | '09 | '10 | '11 | '12 | '13 | '14 | '15 | '16 | '17 | '18

Februari 2007

Start. / Anm.
17 feb Portugal O Meeteing, E1 1 / 1
18 feb Portugal O Meeteing, E2 1 / 1
19 feb Portugal O Meeteing, E3 1 / 1
20 feb Portugal O Meeteing, E4 1 / 1
24 feb Norte Alentejano, E1 1 / 1
24 feb Norte Alentejano, E2 1 / 1
25 feb Norte Alentejano, E3 1 / 1

Mars 2007

9 mar Halmstad OK 12 / 12
10 mar Laholms IF 25 / 25
11 mar Hallandsstafetten 15 / 15
25 mar Frölunda OL 2 / 2

April 2007

1 apr Jönköpings OK 25 / 26
1 apr FK Hekules 2 / 2
5 apr Vallentuna-Össeby OL 0 / 1
5 apr IF Rigor/IFK Göteborg 3 / 3
6 apr Fjärås AIK 1 / 1
7 apr IF Rigor/IFK Göteborg 1 / 1
7 apr Torsås OK 11 / 11
8 apr Västerås SOK 1 / 1
9 apr Målilla OK 21 / 21
11 apr Njudungsm, KM, natt, OK Bävern 12 / 13
14 apr IK Hakarpspojkarna 12 / 12
14 apr SSM, IKHP 3 / 3
14 apr Länna IF 1 / 1
15 apr IK Hakarpspojkarna 12 / 13
15 apr SSM-stafett, IKHP 1 / 1
18 apr Bottnaryds IF, slingnatta 4 / 4
21 apr Tolereds AIK 3 / 3
21 apr OK Linné 1 / 1
22 apr Sävedalens AIK 2 / 2
22 apr OK Stigen, Per & Kersti Cup 15 / 15
22 apr Gällstads IF lång 1 / 1
22 apr IF Thor 1 / 1
28 apr OK Vivill 1 / 1
29 apr Tjällmo-Godegårds OK 1 / 1

Maj 2007

1 maj OK Ravinen 1 / 1
1 maj OK Bävern / OK Njudung 9 / 9
3 maj Bornholm Gudhjem by 1 / 1
4 maj Bornholm etapp 1 1 / 1
5 maj Annebergs GIF 23 / 24
5 maj OK Roslagen 1 / 1
5 maj Bornholm etapp 2 1 / 1
6 maj Tenhults SOK 20 / 21
6 maj OK Roslagen 1 / 1
6 maj Bornholm etapp 3 1 / 1
9 maj SOK Aneby 12 / 12
12 maj Värend GN, Sprint-DM 9 / 11
16 maj U-serien E1, Bodafors OK 14 / 14
17 maj GK Minne (löptider) 24 / 24
19 maj OK Alferna 1 / 1
23 maj IFK Stockaryd 19 / 30
25 maj Baltic cup Polen, dag 1 1 / 1
26 maj Baltic cup Polen, dag 2 1 / 1
27 maj Baltic cup Polen, dag 3 1 / 1

Juni 2007

3 jun IK Gandvik 35 / 35
6 jun Njudungskavlen, OK Njudung 20 / 20
30 jun OK Dacke 5 / 5
30 jun Midnattssolgaloppen, E1 2 / 2

Juli 2007

1 jul OK Dacke 5 / 5
1 jul Midnattssolgaloppen, E2 2 / 2
2 jul Midnattssolgaloppen, E3 2 / 2
4 jul Midnattssolgaloppen, E4 2 / 2
7 jul Tjoget 20 / 20
7 jul Övertorneå IF 2 / 2
8 jul WMOC Kusamo, kval 1 2 / 2
8 jul Gotlands 2-dagars, E2 1 / 1
10 jul Tjust 2-dagars, Gamleby OK, dag 1 6 / 6
10 jul Gotlands 3-dagars, E1 6 / 6
11 jul Tjust 2-dagars, Gamleby OK, dag 2 5 / 5
11 jul Gotlands 3-dagars, E2 6 / 6
11 jul WMOC Kusamo, kval 2 2 / 2
12 jul Gotlands 3-dagars, E3 5 / 5
13 jul WMOC Kusamo, final 2 / 2
13 jul Hallands 3-dagars, E1 13 / 13
14 jul Hallands 3-dagars, E2 10 / 10
15 jul Hallands 3-dagars, E3 5 / 5
15 jul Hallands 3-dagars, E3 6 / 8
23 jul O-ringen, E1 21 / 21
24 jul O-ringen, E2 22 / 23
25 jul O-ringen, E3 27 / 27
26 jul O-ringen, E4 27 / 27
28 jul O-ringen, E5 19 / 19
29 jul Vimmerby OK / Hässleby SOK 10 / 10

Augusti 2007

7 aug OK Rodhen 1 / 1
9 aug Bodafors OK 27 / 27
11 aug Eksjö SOK 20 / 20
11 aug GM, Eksjö SOK 1 / 1
12 aug Eksjö SOK 27 / 28
12 aug Götalandsstafetten, Eksjö SOK 1 / 1
12 aug Tierps SOK 1 / 1
15 aug U-serien E4, OK Njudung 27 / 33
18 aug Anderstorps OK, VTS Cup 11 / 12
18 aug Helsingborgs SOK 1 / 1
19 aug OK Gisle 1 / 1
25 aug SOL Tranås 16 / 16
25 aug Långhundra IF 1 / 1
26 aug Hultsfreds OK 28 / 28
31 aug Västerviks OK, Natt-DM 5 / 7
31 aug OK linné 1 / 1

Septemper 2007

2 sep Jönköpings OK, Lång-DM 22 / 23
8 sep Reftele, DM Medel 16 / 18
9 sep OK Orinto / IK Stern 2 / 2
9 sep DM Stafett, Reftele 12 / 12
15 sep USM, Gotland 1 / 1
15 sep Grännabygdens OK 4 / 5
16 sep Alstermo IF 5 / 6
16 sep OK Löftan 2 / 2
16 sep USM-stafett, Gotland 1 / 1
22 sep Veteran-RM, OK Tranan 1 / 1
22 sep Blåbärskavlen 10 / 10
22 sep Växjö OK, Blåbärskavlen 1 / 1
23 sep Växjö OK 8 / 9
23 sep Veteran-RM, OK Tranan 1 / 1
23 sep OK Linné 1 / 1
28 sep Bodafors OK, VTS-Cup 3 / 3
29 sep IFK Sävsjö 25 / 25
29 sep Baltic Junior Cup, Lettland 1 / 1
29 sep OK Österåker 1 / 1
30 sep Baltic Junior Cup, Lettland 1 / 1
30 sep Lämmeltåget 19 / 19

Oktober 2007

6 okt 25-manna 25 / 25
6 okt 25-manna, Öppna banor 1 / 1
7 okt Skillingaryds FK 4 / 4
7 okt 25-mannakorten 10 / 10
13 okt Frölunda OL 4 / 4
13 okt Daladubbeln, stafett 2 / 2
14 okt Ljungskile FK 1 / 1
14 okt Daladubbeln, patrull 2 / 2
20 okt OK Enen 1 / 1
21 okt OK Motala 2 / 2
21 okt Göteborg-Majorna OK 0 / 2
21 okt OK Gränsen, dubbel 7 / 7
27 okt Smålandskavlen, SOK Viljan 8 / 8
27 okt Bornholm Höst Open, E1 1 / 1
28 okt Bornholm Höst Open, E2 1 / 1

November 2007

4 nov Hylte OK, ultralång-DM 5 / 5
18 nov Ulricehamns OK 1 / 1