Resultatservice

Tävlingar 2010

Välj år: '99 | '00 | '01 | '02 | '03 | '04 | '05 | '06 | '07 | '08 | '09 | 2010 | '11 | '12 | '13 | '14 | '15 | '16 | '17 | '18

April 2010

Start. / Anm.
3 apr OK Orion, Vårracet 2 / 2
4 apr Stigmännen Karlshamns OK 4 / 4
5 apr OK Orion 6 / 6
10 apr Tolered-Utby OL 1 / 1
11 apr Ronneby OK 1 / 1
11 apr Frölunda OL 1 / 1
15 apr OK Enen 1 / 1
17 apr Lerums SOK 1 / 1
17 apr OK Dacke 2 / 2
18 apr Sävedalens AIK 1 / 1
18 apr OK Dacke 2 / 2
23 apr IFK Sävsjö, natt-Njudung 9 / 9
23 apr OK Linné 1 / 1
24 apr Nybro OK 12 / 13
25 apr Nybro OK 16 / 16
25 apr OK Linné 1 / 1
29 apr Jönköpings OK, Bauernatta 6 / 6

Maj 2010

1 maj OK Gränsen 3 / 3
2 maj Annebergs GIF 30 / 33
5 maj U-serien nr 1, OK Njudung 24 / 36
8 maj IK Hakarpspojkarna 12 / 15
9 maj IK Hakarpspojkarna 24 / 26
13 maj KFUM Örebro 1 / 4
14 maj KFUM Örebro 2 / 5
15 maj Hagaby GOIF 2 / 4
16 maj Hagaby GOIF 3 / 5
19 maj U-serien nr 2, IFK Stockaryd 16 / 16
22 maj Baltic Cup, Polen 1 / 1
23 maj Georg Käcks Minne (löptider) 44 / 44
26 maj U-serien nr 3, Bodafors OK 25 / 37
29 maj Nässjö OK, Sprint-DM 29 / 31
30 maj Lämmeltåget, Eksjö SOK 13 / 13

Juni 2010

6 jun Sommarlandssprinten, IK Gandvik 11 / 12
12 jun OK Orion, E1 10 / 10
12 jun OK Orion, E2 7 / 10
13 jun OK Gipen, E1 2 / 2
13 jun OK Gipen, E2 2 / 2
14 jun Njudungskavlen, Landsbro IF 25 / 25
29 jun Höglands-OL, SOK Aneby 1 / 1

Juli 2010

3 jul Tjoget 20 / 20
6 jul Tjust 2-dagars, dag 1 11 / 11
7 jul Tjust 2-dagars, dag 2 11 / 11
11 jul Gotlands 2-dagars, dag 2 1 / 1
12 jul Andrarums IF, E1 4 / 4
13 jul Andrarums IF, E2 4 / 4
13 jul Gotlands 3-dagars, dag 1 6 / 6
14 jul Andrarums IF, E3 4 / 4
15 jul Gotlands 3-dagars, dag 3 6 / 6
16 jul Hallands 3-dagars, E1 9 / 9
17 jul Hallands 3-dagars, E2 9 / 9
18 jul Hallands 3-dagars, E3 9 / 9
25 jul O-ringen, E1 28 / 28
26 jul O-ringen, E2 31 / 31
27 jul O-ringen, E3 32 / 33
29 jul O-ringen, E4 29 / 29
30 jul O-ringen, E5 35 / 37

Augusti 2010

6 aug U10-mila 6 / 6
7 aug Sparresätersmedeln 9 / 9
8 aug Sparresäterslången 1 / 1
12 aug IFK Stockaryd, Njudungs Dag + KM 25 / 27
14 aug Skillingaryd/Vaggeryd 8 / 8
15 aug Skillingaryd/Vaggeryd 13 / 14
18 aug U-serien nr 4, IFK Sävsjö 25 / 25
21 aug Smålandsdubbeln, Anderstorps OK 10 / 10
21 aug Mullsjö SOK Medel 3 / 3
22 aug Smålandsdubbeln, OK Gisle 3 / 3
22 aug Ostlöpet 2 / 2
22 aug Rotebro IS, Attundarundan - Medel 1 / 1
24 aug Öppna Sjuhäradsmästerskapen 1 / 1
25 aug U-serien nr 5, OK Bävern 27 / 27
28 aug Hjo 2-dagars medel 1 / 1
28 aug L-100-Dubbeln 2010 1 / 1
29 aug Kalmar OK 1 / 1
29 aug Hjo 2-dagars lång 1 / 1

Septemper 2010

4 sep Jönköpings OK 12 / 12
5 sep Målilla OK 17 / 18
5 sep Tierpsträffen 1 / 1
8 sep H43-kaveln 4 / 4
11 sep DM Medel Småland och VTSC 26 / 29
12 sep DM Stafett, OK Älme 22 / 22
17 sep DM Natt Småland 19 / 21
19 sep DM Lång Småland 13 / 13
24 sep Länna IF Öppet RM Natt 1 / 1
25 sep Kils OK Medeldistans 2 / 2
25 sep Blåbärskavlen 7 / 7
26 sep Värend GN VTSC-AVSLUTNING 24 / 24

Oktober 2010

3 okt Alvestaträffen 11 / 11
3 okt Ruddalsloppet 2 / 2
3 okt Skaraborgsmästerskap Lång 1 / 1
9 okt 25-manna 25 / 25
10 okt 25mannakorten 30 / 31
15 okt Axevallanatta 1 / 1
16 okt Daladubbeln dag 1, öppna 3 / 3
16 okt Daladubbeln Stafett 9 / 9
17 okt OK Motala 1 / 1
17 okt Daladubbeln dag 2, öppna 1 / 1
17 okt Daladubbeln, Patrull 9 / 9
24 okt Tenhults SOK 5 / 5
30 okt Smålandskavlen 8 / 8
30 okt Bornholm Höst Open, E1 1 / 1
31 okt Bornholm Höst Open, E2 1 / 1

November 2010

7 nov Sydsvenska 2-Milen 4 / 5
12 nov O-Event 2010 - Sprint By Night 2 / 2
13 nov O-Event 2010 - Downhill sprint 2 / 2
14 nov O-event 2010 - Zoorienteringen 3 / 3